Ne Yaptın Adnan Oktar !

Anne ve Babalar Dikkat

Teknoloji Yeni Bir Çağ Yaratıyor

En Saçma Fobiler

Hem gönülleri hemde ömür boyu ikramiyeyi kazandı

GENEL 12 Ocak 2018
15 views

Adıyaman’da sırtında boya sandığı ile spor icra eden kişilere bakarken toplumsal medyada fenomen olan 15 yaşındaki Suriyeli çocuk, bakışıyla ömür boyu spor ikramiyesi kazandı.Geçtiğimiz günlerde Adıyaman’da, Turgut Reis Mahallesi İstiklal Caddesi üzerinde sırtında ayakkabı sandığı, ayağında terliğiyle bakarken görüntülenen Suriyeli Muhammed Hüseyin’in fotoğrafı, bir vatandaş tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Paylaşılan fotoğrafı gören spor merkezi görevlileri fotoğrafı alarak kendi toplumsal medya hesaplarından paylaşıp, çocuğun bulunması halinde ömür boyu ücretsiz üyelik ile spor giysisi saslınü verdi. Suriyeli çocuğun fotoğrafı kısa süre içinde binlerce kişi tarafınca paylaşılmaya başlandı.

Spor salonu işletmecileri Mustafa Küçükkaya, Engin doğan ve Ömer Dicle, sosyal medyada fenomen olan Suriyeli çocuğu bularak spor merkezi üyeliğini gerçekleştirmiş oldu. Bakışlarıyla herkesi etkileyen çocuk, yapılan üyelik işlemlerinin arkasından spor oluşturmaya başladı. 89 kilo olan Muhammed Hüseyin, tek amacının zayıflamak bulunduğunu söyledi.

BİZİM İÇİN DERİN DUYGULAR HİSSETTİRDİ

İşletme sahiplerinden Engin doğan, “Fotoğrafı çeken üyelerimizden bir tanesi, fotoğrafı kendi toplumsal medya hesabından paylaşmıştı. Hepimiz de gördükten sonrasında çok duygulandık. Böyle soğuk bir havada terlikle gezip boyacılık icra eden Muhammed kardeşimizi görünce kendi toplumsal medya hesabımızdan paylaştık. Kendisine yardımcı olmak amacıyla fotoğrafı paylaşmıştık hepimiz. Bu şekilde soğuk bir havada terlikle gezip boyacılık yapmış olup spor salonunun camından içeriye bakması hakkaten bizim için derin duygular hissettirdi. Aslına bakarsanız şuan Muhammed kardeşimiz aramızda gerçekten şuan çok mutluyuz, çok gurur duyuyoruz kendisiyle” dedi.

Dünyanın bir çok yerinden Suriyeli Muhammed’e yardım amaçlı arandığını dile getiren dünyaya gelen, “Fotoğrafı paylaştıktan sonra sadece Türkiye’de değil, Katar’dan da aradılar. Türk iş adamları aradı beni geçen gün Muhammed kardeşimize yardımcı olmak amacıyla arayıp maddi ve tinsel destekte bulunacaklarını söylediler. Buradan kendilerine teşekkürlerimi gönderiyorum. Çok sağ olun, iyi ki varsınız. Şimdi ne kazanmıştırk, o bizi bizde onu kazandık. Bir ömür boyu spor merkezimizde spor yapabilecek” ifadelerini kullandı.

Tek hayalinin zayıflamak bulunduğunu söyleyen Suriyeli Muhammed Hüseyin ise “Oradan geçiyordum spor merkezi baktım ve daha sonrasında ağabey beni buldu ve yardım etti. Tek hayalim zayıflamak” şeklinde konuştu.

Paylaşılan fotoğrafın kendisini çok etkilediğini vurgulayan spor merkezi işletme sahiplerinden Mustafa Küçükkaya, “Çok etkiledi beni, kendimiz de yokluktan geldiğimiz için. Bizim zamanımızda bu şekilde spor salonu yoktu. O resim beni çok duygulandırdı. Bizde paylaşım yapmış olduk. Saslımüzde de durduk. Dünyanın her yerinden arayan insanlar oldu. Maddi destekte bulunan çok kişi oldu. Hepimiz kendi sayfamızda paylaşınca büyük sayfalara yayıldı. Türk halkı da bu konuda çok duyarlı, çok duygulandım, çok iyi bir şey meydana getirdiğimızı düşünüyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.